Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Şcoala Generală Vrăneşti este situată la o distanţă de 13 Km faţă de reşedinţa de judeţ- municipiul PITESTI şi la 8 Km faţă de oraşul Topoloveni.
      Funcţionează într-o clădire construită în anul 1972, destinată să asigure educarea elevilor din satul Vrăneşti pentru ciclul primar şi gimnazial. Cladirea este din cărămidă, având 10 săli de clasă, 1 laborator  de informatică, 1 cabinet pentru consiliere psiho-pedagogică, o bibliotecă şcolară cu un numar total de volume 2531, cancelarie, secretariat, birou managerial, în suprafată totală de1840 mp.

Separat, deține centrală termică, este racordată la reţeaua de gaze, apă, curent electric, canalizare, telefonie, internet.
     Echipament birotică: calculatoare 25, televizor, imprimantă, copiator şi multifuncţioanale.
     Este dotată cu sistem de supraveghere prin camere video, atât în interior, cât şi în exterior .
     Transportul elevilor de la distanţe mai mari de 5 Km este asigurat cu mijloc de transport elevi, în condiţii optime .
     Are o ambianţă plăcută. Au fost montate geamuri termopan (pentru izolarea termica şi fonică a clădirii), au fost înlocuite uşile sălilor de clasă, a fost modernizată cancelaria.
     Forma de învățământ -zi, limbi studiate în unitate: engleza şi franceza.
    Şcoala Gimnazială Vrăneşti  este deschisă pentru toţi cei care au nevoie de educaţie, întrucât, în opinia noastră, educaţia nu este un privilegiu pentru câţiva, ci este un drept al tuturor.

Şcoala satisface nevoia elevului de a se simţi competent, integrat în colectiv şi  independent, de aceea avem ca prioritate pregătirea elevilor pentru o lume în schimbare, formându-le capacități, deprinderi şi competenţe care să le permită să-şi găsească locul şi menirea socială.

Școala Gimnazială Vrănești este o școală cu personalitate juridică și are în componență următoarele structuri:

1. Structura Vrănești (nivel de învățământ preșcolar, primar și gimnazial)

2. Structura Călinești-Vale (nivel de învățământ preșcolar, primar și gimnazial)

3. Structura Rîncăciov  (nivel de învățământ preșcolar, primar și gimnazial)

4. Structura Valea Corbului  (nivel de învățământ preșcolar și primar)

5. Sructura Ciocănești  (nivel de învățământ preșcolar)

6. Structura Văleni (nivel de învățământ preșcolar)

7. Structura Radu Negru (nivel de învățământ preșcolar)

8. Structura Udeni (nivel de învățământ preșcolar)

9. Structura Drăghicești (nivel de învățământ preșcolar)

10. Structura Cîrstieni (nivel de învățământ preșcolar)

Image Gallery